Naďa Svoboda

Sekhmet Seichim

SEKHMET SEICHIM

image

„Sekhmet neboli „Plamen“, je oheň osvícení, oheň, který očišťuje duše zemřelých, osvobozuje je, aby se mohli „stát hvězdou nebe“.

„Jméno Sekhmet (Sechmet)je odvozeno od staroegyptského slova "sekhem", které znamená „síla“. Sekhmet je velká Lví Bohyně, kruté dvojče Bastet. Je většinou zobrazována jako žena v červeném se lví hlavou, korunovaná solárním diskem obkrouženého vztyčenou kobrou. Je často také znázorňována jak drží i Ankh i lotosové žezlo. Ve formě hada zaujala své místo na hlavě svého otce boha Re. Ve formě „Oka boha Re spalujícího nepřítele“ je Sekhmet oheň, který ničí hada Apofise. Skrze Egyptskou historii byla Sekhmet považována za sílu, která se vyvolávala na ochranu dobrých a zničení zlých.

Sekhmet je také velká léčitelka a má schopnost transformovat negativní stranu jakékoliv situace. Má se za to, že Sekhmet je mnohem starší božstvo a faktem je, že je starší než sám Re. Říká se, že „přišla do Egypta z místa neznámého a času nezaznamenatelného“, na což poukazují i některé její tituly:
Paní místa na počátku času - Ta, která tu byla před bohy - Matka všech bohů . Zasvěcení propojuje s bohyní Sekhmet, s jejím aspektem „Mistr léčení“. Energie je vhodná při potížích potlačených emocí, negativního myšlení, depresí, zvýšení celkové odolnosti a osobní energie. Zasvěcení energie včetně předání symbolů Sekhmet a manter.

Energie je určena pro Mistry jakéhokoliv systému.

TOPlist
http://nadasvoboda.cz
aktualizováno: 23.03.2018 08:40:31